مصاحبه دکتر حسین جعفری ثانی دبیر هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری خراسان رضوی در خصوص  مدارک MBA  و DBA

دبیرهیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری خراسان رضوی گفت: دوره‌هایی با عناوین MBA و DBA هم‌سطح مدارک و مقاطع دانشگاهی نیستند.

حسن جعفری ثانی روز سه‌ شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مدرک دانشگاهی باید از سوی دانشگاه‌های دارای مجوز صادر شود که برای آموزش، شرح درس مصوب و تائید شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشته باشد.
وی اظهار داشت: دوره‌های یاد شده در صورت داشتن مجوز برگزاری، به منظور دانش‌ افزایی است و به‌ هیچ‌ وجه ارزش مدرک دانشگاهی و مقطع تحصیلی ندارد و نمی توان از آن برای استخدام یا ادامه تحصیل استفاده کرد.  
وی گفت: برخی برگزار کنندگان دوره های MBA و DBA در تبلیغات خود مدارک صادر شده برای این دوره‌ها را هم‌سطح مدارک و مقاطع دانشگاهی معرفی و در اقدام غیرقانونی برای پایان دوره‌ها مدرک دانشگاهی صادر می‌کنند که این اقدام خلاف مقررات است و پیگرد قانونی در پی دارد.
جعفری ثانی افزود: با توجه به سوء استفاده‌هایی که در این زمینه انجام شده، شکایت‌های متعدد از سوی شهروندان به هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری خراسان رضوی ارسال شده است لذا شهروندان ،کارکنان دستگاه‌‌های اجرایی، مؤسسات و شرکت‌‌های دولتی و غیر دولتی باید دقت بیشتری نسبت به برگزاری اینگونه دوره‌ها داشته باشند.

 

156646744