کیفیت تصادفی نیست، بلکه همیشه نتیجه تلاش هوشمندانه است
 
 

دانشگاه آزاد اسلامي ، نهادي است پيشرو در عرصه ي پژوهش ، توليد علم و فناوري هاي نو كه در حد معيارهاي جهاني و با تكيه بر توانمندي هاي ملي ، مي تواند بستر لازم را در جهت ارتقاي سطح كيفي و كمي تحقيقات و پژوهش در كشور مهيا ساخته و با ساماندهي و هدايت فعاليت هاي مختلف علمي ، پژوهشي و فناوري علاوم بر حل مشكلات كشور ، موجب حضور برتر علمي دانشگاه در عرصه هاي جهاني توليد علم فراهم آورد .

اين دانشگاه از جمله دستاوردهاي ماندگار انقلاب اسلامي مي باشد كه با هدف ارتقاي سطح دانش و فرهنگ جامعه ، تامين نيروي انساني متخصص مورد نياز كشور ، ايجاد زمينه مناسب براي فعاليت همه جانبه مردم در امر گسترش و اعتلاي دانش و پژوهش كه در اردیبهشت ماه سال1361با حمایت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پا به عرصه وجود گذاشت.

ساختار دانشگاه آزاد اسلامي به گونه اي است كه اداره آن به صورت فدراتيو صورت خواهد گرفت بطوري كه به سمت تشكيل هيات امناي استاني در حال حركت مي باشد و تاكنون هيات هاي امناي استاني در 31استان كشور تصويب و تعدادي از جلسات آنها نيز تشكيل شده است و همچنين توسعه مركز فناوري هاي پيشرفته دانشگاه آزاد اسلامي و ايجاد مركز استاني علوم و فنون پيشرفته (CAST) در واحد هاي علوم و تحقيقات استاني را در راستاي توسعه روز افزون علوم و فن آوري هاي پيشرفته و ارائه كمك  و خدمات حمايتي لازم به پژوهشگران استاني و ملي را گسترش داده است .

اين دانشگاه در طول 29سال فعالیت ارزنده خویش در عرصه های علمی، آموزشی و فناوری حدود 000،000، 4 فارغ التحصیل را مقاطع مختلف آموزش عالی تربیت و راهی بازار کار و فعالیتهای اجتماعی نمود. این دانشگاه در حال حاضر حدود 1،700،000  دانشجو،بيش از  30،000  عضو هیات علمی و 35.000 پرسنل در سراسر کشور دارد. این تعداد افراد در بيش از 440  واحد دانشگاهی و مراكز آموزشي فعال اعم از شعب واحد علوم و تحقيقات ، در فضایی متجاوز از 20 میلیون مترمربع مشغول به تحصیل یا کار می باشند.

در حال حاضر این مجتمع عظیم آموزش عالی در حوزه سازمان سما دارای 617 مدرسه با حدود 53،000دانش‌آموزدر سطح كشور و تربيت دانشجو در 124 آموزشكده فني و حرفه اي در مقطع كارداني  مي باشد .

در زمينه درماني اين دانشگاه در 24 مجتمع بیمارستانی مشغول خدمات‌‌رسانی به مردم می باشند  و نيز توانسته موافقت اصولي راه اندازي 10بيمارستان جديد در10شهر با ظرفيت 968تخت بيمارستاني اخذ نمايد.

اين دانشگاه در نظر دارد در راستای قرار گیری در جایگاه دانشگاههای نسل سوم و با ماموریت کارآفرینی، همراه با اهداف چشم انداز  ایران 1404با استخدام و جذب هیات علمی تا  105000 نفر و راه اندازی قریب به 250مرکز تحقیقاتی ، رشد و پارک علم و فناوری در مناطق دانشگاهی در زمره یکی از بهترین دانشگاههای جهان قرار گیرد .

یکی از مهم‌ترین افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی، نقش چشمگیر این دانشگاه در فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی کشور و جهان است. امکانات و تجهیزات بسیار مدرن و ارتباطات فراوان این دانشگاه با مراکز علمی جهان موجب شده است که تحقیقات دست اولی در شاخه‌های مختلف علمی در این دانشگاه صورت گیرد. همچنین حضور فعال اعضای هیات علمی و دانشجویان در سمینارها، نشست‌ها و مسابقات علمی و ورزشی مختلفی که در سراسر جهان برگزار می‌گردد، که توانسته بيش از 1200 مدال جهانی کسب نماید.

بازدید ها : 4577